вівторок, 5 вересня 2023 р.

Інформаційний лист до Міжнародного дня благодійності «День благодійності. Як почати допомагати іншим і не віддати гроші шахраям»

 Інформаційний лист 

до Міжнародного дня благодійності 

«День благодійності. Як почати допомагати іншим і не віддати гроші шахраям»



  5 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день благодійності, затверджений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 2012 року «з метою заохочення діалогу між людьми, що належать до різних цивілізацій, культур і релігій, а також солідарності зі знедоленими».
 
    Свято створили на честь матері Терези, яка є однією з найвідоміших постатей, пов’язаних з благодійністю.
 
    Питання благодійності в Україні стало ще більш актуальним із початком жорстокої російської агресії. Війна об’єднала українців задля спільної мети – ПЕРЕМОГИ над ворогом.
 
    Дякуємо людям, які допомагають іншим, не залишають в біді і роблять все для того, щоб поліпшити якість життя нужденних.
 
    Благодійність – найбільший вияв гуманності. 
    Бути благодійником може кожен з нас. Благодійність пробуджує в людині почуття співчуття, співучасті, солідарності і відповідальності за те, що відбувається поряд з нею. Про це варто завжди пам’ятати, берегти і примножувати милосердя.

    Як перевірити благодійний фонд

   

    1. Благодійні фонди не збирають гроші на вулиці 


    Зазвичай для цього організовують різноманітні заходи: благодійні концерти, акції, аукціони, ярмарки, фестивалі, а гостей заздалегідь попереджають про збір коштів на сайті та у соціальних мережах. Якщо у вас просять гроші на вулиці, навряд чи вийде стовідсотково впевнитися, що це не шахраї.

    “Важливо розуміти, що благодійність у діджиталі значно безпечніша за ту, коли ви віддаєте готівку з гаманця”, – підтверджує Берник. Також будьте обережними з перерахуванням коштів обраному фонду: надійніше, якщо банківський рахунок буде зареєстрований на юридичну особу – тоді неможливо буде зняти кошти та розчинитись у світанку без документальних підтверджень.
        

    2. Перевірте сайт і соцмережі


    Перевірте інформацію про його засновників та волонтерів. Якщо такої інформації немає, спробуйте самі її дізнатися. Знайдіть контакти організації та зателефонуйте. Не соромтеся питати усе, що вас цікавить – про мету проєкту, про звітність, документи, фотографії тощо. Справжні благодійники зможуть надати всю потрібну інформацію, тоді як шахраї, скоріше за все, кинуть слухавку і заблокують вас.

    До того ж проаналізуйте якість комунікації благодійників з вами, тобто донором. Зазвичай, активні фонди регулярно оновлюють пости у соцмережах, публікують фото і відео, оголошують результати збору коштів та інформацію про нові акції, відповідають на питання користувачів тощо. Це показує, що організація намагається зацікавити потенційних донорів, постійно звітує перед ними та намагається зробити їх досвід благодійництва максимально зручним.




Немає коментарів:

Дописати коментар