Списки добрих справ для дошкільнят і школярів.
Виховання дитини - важкий і тривалий процес. У цій статті ми розглянемо, як привчити дитину до добрих діл, але не до самопожертви. А також представимо списки добрих справ для малюків і школярів.
Для чого потрібні добрі справи?
Багато тисяч років тому, коли тільки зароджувалася наша цивілізація, люди усвідомили, що із взаємодопомогою шанси на виживання значно зросли. Але для того, щоб людина допомагала іншій людині безкорисливо, і при цьому отримувала задоволення - потрібно привчати до добрих справ з дитинства.
Отже, почніть прищеплювати добро з першої хвилини життя. А саме з себе. Немовля тільки здається нездуманим. Але він вловлює кожен рух своїх батьків, кожен настрій навколишнього світу. Перш ніж вивчити списки добрих справ для дітей, подивіться на такі ж списки для дорослих. Проаналізуйте, як часто ви дотримуєтеся цих рекомендацій? Як часто допомагаєте іншим?
Тепер перейдемо до наступного етапу. Виховання на власному прикладі. Для чого потрібні добрі справи? Допомагайте бабусі перейти дорогу. Вирушаючи в супермаркет, зазирніть до самотньої літньої сусідки і запропонуйте свою допомогу в купівлі і доставці продуктів. Зберіть маленькі речі і відвезіть до благодійного фонду з малюком, нехай і крихтою. Ці малюсенькі зернятка проростуть в маліші, і вже до 3 років він буде усвідомлювати, як це приємно, робити іншим добро.
З 2-х років рекомендується розмовляти з малюком на тему добрих справ. Питайте, що він відчуває, зробивши добру справу і зібравши іграшки. Подавши мамі тарілку або протерши стіл. Що він відчуває, коли дає на час пограти свою іграшку, і бачить щастя в очах іншого малюка. Всі, де помітили альтруїзм.
Але в добрих справах є і зворотний бік медалі. А саме - самопожертва. І якщо школяр запізниться на урок, так як допоміг бабусі перейти дорогу - всі будуть примилятися його добротою. Але коли дорослий батько запізниться на кілька годин в сад за дитиною, так як допомагав незнайомцю перевести вантаж, тут вже суспільство збунтується. А насправді, в обох випадках простежується самопожертва.
І якщо в першому випадку, все здається малозначним. Що вирішить 10 хвилин уроку? То похваливши при цьому дитину, а не роз 'яснивши їй ситуацію вірно, ви можете виховати особистість, яка буде відсувати на другий план як себе, так і свою сім' ю, тільки б допомогти стороннім.
Ще один приклад. Якщо у дитини є гроші на кілька шкільних обідів, купити обід тому, у кого немає грошей - добра справа. Але якщо дитина регулярно віддає більшу частину порції їжі, оскільки в іншої дитини немає її - добра справа може вилитися в гастрит. А це вже не є добра справа, а лише самопожертва. У даному випадку потрібно пояснити малюку, що його добра справа - повідомити дорослих, а вони вже нададуть допомогу дитині без їжі. А самому з 'їдати порцію їжі.
Важливо: під ідеєю добрих справ батьки часто пропонують дитині ділитися своїми іграшками або речами. Для батьків цінність іграшок низька і вони не бачать проблеми. А відмову дитини сприймають як жадібність і наявність поганих манер. Але хіба ви віддаєте сусідці свій смартфон на місяць, так як у неї немає, а дуже хочеться? Або машину даруєте, тому що далекий родич ну дуже вже потребує? Для малюка цінність іграшки рівнозначна цінності вашої машини, і добрі справи повинні бути іншими.
Список добрих справ для дошкільнят
Малюки роблять добрі справи, наслідуючи дорослих. Вони вчаться і часто помиляються. Ніколи не можна лаяти і карати, якщо малюк не захотів робити добру справу. Зробіть це самі, покажіть приклад. І заохочуйте малюка до добрих справ словами, а не покараннями.
Отже, сам список добрих справ для дошкільнят:
- Прибрати іграшки і допомогти тим самим батькам;
- Збирати сміття і допомагати у прибиранні батькам і старшим братам-сестрам;
- Погодувати безпритульних тварин;
- Брати участь у створенні шпаківні або годівниці, а потім виносити кожен день крихти і крупи пташкам;
- Поливати квіти і рослини на клумбах;
- Брати участь у посадці саджанців;
- Подарувати (тільки якщо він сам виявив бажання) іграшки і речі нужденним діткам;
- Протерти пил;
- Притримати двері.
Як тільки ви побачили, що малюк зробив добру справу - похваліть його. Обов 'язково робіть акцент на те, що хороший вчинок - справа благородна, і від її здійснення на душі стає тепліше.
Список добрих справ для молодшої школи
Як тільки малюк стає школярем, список добрих справ значно розширюється. Знайомити школяра з цим списком починають батьки, а детальний розбір відбувається в школі. Для початку вчитель дає домашнє завдання - написати список добрих справ. А потім, на уроці діти озвучують свої списки, розбираючи добрі справи і доповнюючи свої списки справами зі списків однокласників.
Ми підготували базовий список добрих справ для школярів:
- Зробити легке прибирання в класі, вдома, у престарілої самотньої сусідки;
- Вимити стать і звільнити час мамі;
- Прибрати на кухні і помити посуд;
- Розвісити білизну після прання;
- Полити квіти в школі, вдома. Полити клумби біля під 'їзду;
- Винести сміття;
- Допомогти батькам і самотнім сусідам з дрібними покупками;
- Забрати посилки з пошти;
- Вирвати бур 'ян на дачній ділянці, на клумбі навколо будинку;
- Організувати або брати участь у суботнику;
- Погодувати бездомних тварин, організувати зі старшими теплі будки для зими;
- Прибрати в під 'їзді;
- Зібрати сміття і кинути в урни на вулиці;
- Організувати і брати участь у побудові годівниць для птахів, а також шпаківень;
- Зробити гірку зі снігу для крох;
- Вимити гойдалки і лавочки на своєму майданчику;
- Посадити квіти, кущі, дерева. Поливати і доглядати за ними;
- Підняти настрій тому, кому сумно;
- Взяти на себе частину обов 'язків вихідного дня, щоб швидше організувати дозвілля з батьками;
- Приготувати батькам сніданок і порадувати ароматним чаєм або кавою;
- Приготувати сюрприз для друзів, вчителя, бабусь і дідусів, батьків;
- Зробити оголошення з добрими побажаннями і розвісити на дошках оголошень;
- Посміхнутися і побажати гарного дня!
- Вітатися, заходячи в магазини, кафе, навчальні заклади;
- Говорити рідним, що їх люблять і завжди чекають вдома;
- Помиритися з тими, хто не подобається. Не обов 'язково дружити, але показати, що образи на них не тримаєш;
- Перевести бабусю через дорогу;
- Робити компліменти, щоб підняти настрій;
- Заряджати оточуючих гарним настроєм;
- Стати наставником дитині, яка потребує допомоги;
- Влаштувати свято для знайомих малюків.
Як бачите, для кожного віку є безліч можливостей зробити добру справу. Користуйтеся нагодою і даруйте добро! Чим більше таких людей у світі - тим цікавіше жити!
Список добрих справ для старшої школи
У період, коли дитина стає дорослою, у неї є ще дуже багато вільного часу, але ще немає обов 'язків дорослого - золотий час, щоб робити добрі справи.
Отже, список добрих справ для підлітків:
- Стати волонтером і робити збори речей, подарунків, книг для дитячих будинків та інтернатів;
- Організувати з активістами догляд і за бездомними тваринами;
- У роботі з дорослими організувати допомогу бездомним. Спробувати поліпшити їхнє життя, організувавши допомогу соціальних служб;
- Подарувати книгу незнайомцю. Наприклад, нудьгуючій дитині в транспорті або сумуючому школяреві на зміні;
- Проїхати стоячи, поступившись місцем вагітній жінці або літній людині;
- Організувати підтримку самотнім сусідам. Це можуть бути дрібні покупки, прибирання, а може й елементарне налаштування каналів ТБ;
- Черга в подарунок. Наприклад, станьте в чергу цирку, і коли підійде черга - подаруйте тим, хто стоїть в самому кінці. Особливо цю чарівність можуть оцінити батьки з малюками на руках!
- Показати дорогу, супроводити через дорогу;
- Організувати і курирувати допомогу природі. Наприклад, раз на тиждень проходити з мішком по парку, прибираючи сміття і облагороджуючи територію;
- Посадити саджанці, квіти, чагарники. Запропонувати допомогу в озелененні міста міській раді та стати волонтером;
- Відвідати дитячі будинки в образі аніматора і влаштувати дітям свято;
- Чергувати в школі позачергово.
Список старшокласників можна продовжувати нескінченно. Творіть добрі справи і робіть світ кращим!
Немає коментарів:
Дописати коментар